“Τρελό” ματς στο δεύτερο ημίχρονο του ΟΑΚΑ, “δώρο” του Άρη στον ΠΑΟΚ! (βαθμολογία)

Ένα πραγματικά εντυπωσιακό ματς στο ΟΑΚΑ παρακολούθησαν οι ποδοσφαιρόφιλοι μέσω των τηλεοπτικών δεκτών! Ραντεβού ξανά την Τετάρτη για τις δύο ομάδες, στα πλαίσια του επαναληπτικού ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ΑΕΚ έχανε τη μια ευκαιρία μετά την άλλη, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να πάρει τη ν;iκη (2-2) κόντρα στον ουσιαστικό Άρη, ο οποίος θα μπορούσε να φύγει ακόμα και με το «διπλό» από το ΟΑΚΑ.

Ο “δικέφαλος” είδε τον ΠΑΟΚ να την πιάνει στη 2η θέση για τη μάχη της εξόδου στα προκριματικά του Champions League καθώς η Ένωση έμεινε στο 2-2 απέναντι στον Άρη στο ΟΑΚΑ. Οι φιλοξενούμενοι πήραν δύο φορές το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ των Γκάμα (πεν.) και Μαρτίνες, με την ΑΕΚ να βρίσκει απαντήσεις με Αραούχο και Ολιβέιρα (πεν.) αντίστοιχα. Η Ένωση «πλήρωσε» τις πολλές χαμένες της ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, κατά το οποίο θα έπρεπε να είχε πάει στα αποδυτήρια έχοντας πάρει κεφάλι στο σκορ. Πλέον οι δύο ομάδες στρέφουν την προσοχή τους στο μεταξύ τους ματς την ερχόμενη Τετάρτη στη ρεβάνς των ημιτελικών του Κυπέλλου.

το φιλμ του αγώνα ΕΔΩ

ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Μπάρκας, Λόπες, Σβάρνας, Οικονόμου, Μπακάκης (87′ Παουλίνιο), Κρίστιτσιτς, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Λιβάια (59′ Ολιβέιρα), Βέρντε (81′ Αλμπάνης), Αραούχο

Άρης (Μίκαελ Ένινγκ): Κουέστα, Ρόουζ (60′ Ντιγκινί), Σόουζα (30′ Λάρσον), Δεληζήσης, Βέλεθ (13′ Μπα), Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης (60′ Μαρτινές), Τόνσο, Γκάμα, Μαντσίνι