Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Νίκη Αγκαθιάς (φύλλο αγώνα)

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ Εθνικής σημείωσε η Νίκη Αγκαθιάς.

Η ομάδα του Δημήτρη Χριστοφορίδη επικράτησε με 2-0 του συντοπίτη ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας και με τον βαθμό που πήρε κόντρα στον ΠΟ Νέας Καλλικράτειας, έχει τέσσερις βαθμούς και φιγουράρει στην 4η θέση του 2ου ομίλου.

Από την άλλη πλευρά, το συγκρότημα του Φώτη Παπαδόπουλου γνώρισε τη δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς και βρίσκεται στην τελευταία θέση της κατάταξης.

Το σκορ άνοιξε ο Ευθυμίου στο 25ο λεπτό για τους γηπεδούχους και το 2-0 σημείωσε ο Ζυγκερίδης στο 76ο λεπτό, το οποίο και “κλείδωσε” τη νίκη για τη Νίκη Αγκαθιάς.

Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ. Μαυρίδης, Παπαδάκης και Μπέκας από την ΕΠΣ Ημαθίας

Νίκη Αγκαθιάς : Ιωαννίδης, Ευθυμίου (71′ Καλυβιώτης), Κυριαλάνης, Ράδης, Τσιούχας, Μωυσίδης Ι. (70′ Μωυσίδης Ν.), Καγκελίδης, Ζυγκερίδης, Δημητριάδης (52′ Βασάρας), Καλογιαννίδης (90′ Γκιλιόπουλος), Καραγιάννης (52′ Παπαδόπουλος)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας : Προδρόμου, Φουρκιώτης (89′ Τσικερτζής), Νταμπώσης, Κολίτσης, Κοντογιάννης, Σακαλής, Χασιώτης, Δήμου, Τεπετός, Πέτκος, Μελάς