Δύσκολη νίκη για την Αναγέννηση Άρτας στα Γιαννιτσά

Όπως και την προηγούμενη φορά στις αρχές του Οκτώβρη, έτσι και τώρα η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε δύσκολα με 35-33 του Μεγάλου Αλεξάνδρου στα Γιαννιτσά, παίρνοντας σπουδαίο διπλό, σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Όπως αναφέρει το e-handball, η γηπεδούχος ομάδα ήταν πολύ μαχητική, με πρωταγωνίστρια την Ελευθερία Τροχίδου που είχε 14 γκολ, πάλεψε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στο 25λεπτο το σκορ ήταν στο 14-14, ενώ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά μόλις ενός τέρματος (17-18).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες ήταν σταδιακά μπροστά με μια διαφορά 2-3 τερμάτων που διατήρησαν ως το τέλος του ματς.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 33-35

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-6, 8-10, 11-14, 14-14, 17-18 (Ημχ) 18-23, 22-26, 25-29, 27-30, 31-33, 33-35

Μέγας Αλέξανδρος (Σαφαρίκας): Πυριτίδου, Τροχίδου Χ. 7, Τροχίδου Ε. 14, Κοτζαχρήστου, Πλιόγκα, Παπαδοπούλου, Πατσάνη 2, Παπαδοπούλου Γ. 1, Μαντζίρη, Πέγιου, Τρελοπούλου, Αναστασίου 5, Τομίδου 4

Αναγέννηση Άρτας (Τσέλιος): Μούρνου 3, Σκάρα, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 4, Ciobanu 8, Κανάρα, Ανδρίτσου 15, Θεοδοσοπούλου Σ. 1, Παπακοσμά, Davidovic 4, Μαυροπούλου

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 2/3, 8/11