Ήττα και στην Ισπανία για τον Παναθηναϊκό, στο 2-5 οι “πράσινοι”

Οι ”πράσινοι” ήταν μέσα στο ματς μέχρι το 33′ όμως για 3′ δεν σκόραραν, η Βαλένθια έβαλε μεγάλα σουτ από μακριά για το επιμέρους 25-17 στην τέταρτη περίοδο και έτσι γνώρισαν την ήττα με 95-83, για την 9η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Οι Ισπανοί σούταραν με 54,2% (13/24) από τα 6,75μ. με τους Πρέπελιτς-Σαν Εμετέριο να δίνουν την… θέση τους στους Χέρμανσον-Ουίλιαμς στο δεύτερο ημίχρονο για την 5η επικράτησή τους σε 8 ματς. Όσο για την ομάδα του Γιώργου Βόβορα, έμεινε στο 2-5 με 3 σερί ήττες.

Στην συνέχεια της ”διπλής” εβδομάδας (10η αγωνιστική), η Βαλένθια υποδέχεται την Μακάμπι (20/11, 22:00), ενώ ο Παναθηναϊκός φιλοξενείται από την Μπασκόνια (19/11, 21:30).