Καταιγιστική μετά από καιρό η Μπαρτσελόνα (βαθμολογία)

Άνετη νίκη στο Nuevo Los Carmenes για τη Μπαρτσελόνα, που μετά από καιρό σημείωσε μια εμφατική νίκη.

Οι “μπλαουγκράνα” επικράτησαν με 4-0 της Γρανάδα, σημειώνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, βάζοντας τις βάσεις για μια άνετη επικράτηση.

Το πρώτο γκολ σημείωσε στο 12′ ο Γκριεζμάν και ακολούθησαν δύο γκολ του Λιονέλ Μέσι μέσα σε διάστημα επτά λεπτών (35′-42′)

Το τελικό 0-4 σημείωσε στο 63ο λεπτό ο Γκριεζμάν, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες στο 78′ λόγω αποβολής του Βαγιέχο

Γρανάδα : Ρουί Σίλβα, Φουλκέ, Νέβα (46′ Βαγιέχο), Σάντσεθ, Ντουάρτε, Μπράις, Ερέρα (67′ Σόρο), Ματσίς (65′ Κένεντι), Μοντόρο (46′ Μίλα), Πουέρτο, Σολδάδο (46′ Σουάρεθ)

Μπαρτσελόνα : Ντερ Στέγκεν, Ντεστ (81′ Φίρπο), Άλμπα, Μινγκούεθα, Ουμτιντί, Ντε Γιονγκ (66′ Πιάνιτς), Πέδρι (73′ Τρινκάο), Μπουσκέτς, Ντεμπελέ (73′ Πούιγκ), Γκριεζμάν, Μέσι (65′ Μπρεϊθγουέιτ)