Κατηγορίες
Super League 2

Αφιέρωμα sportsup.gr στη Super League 2 : Το ρόστερ και οι μεταγραφές του Καραϊσκάκη Άρτας

Έτος ίδρυσης : 2002
Έδρα : Γήπεδο Αγίων Αναργύρων Άρτας (1.700 θέσεις)
Διακρίσεις : 2017 (άνοδος στη Football League)
Θέση την περσινή σεζόν : 5η

 

To πρόγραμμα της Δόξας Δράμας στη φετινή Super League 2 ΕΔΩ

 

Ρόστερ

Προπονητής : Βασίλης Αργυρίου (54 ετών)

Τερματοφύλακες
Χουάντερσον (03/08/1983) από Απόλλωνα Λάρισας
Νίκος Μπουργάνης (21/04/1997) δαν. από ΠΑΟΚ
Ραφαήλ Σολεϊμέζογλου (13/03/1996) από Πανσερραϊκό
Γιάννης Μπότσαρης (20/03/2001) από Παναθηναϊκό U19

Αμυντικοί
Ντόνι Φαν Ίπερεν (29/03/1995) από Γκο Αχέντ Ινγκλς
Φρανσέσκο Λόβριτς (05/10/1995) από Κίκερς Όφενμπαχ
Δημήτρης Γιαννιώτης (28/01/1999) δαν. από Παναιτωλικό
Ανδρέας Κόκας (26/04/1997) από ΠΟ Ξυλοτύμπου
Δημήτρης Παππάς (04/06/2001)
Νίκος Παπανίκου (05/01/1992)
Κώστας Τάμπας (14/04/1999) από Ασπρόπυργο
Γιώργος Φετεινίδης (09/11/2001) από Λαμία U19

Μέσοι
Δημήτρης Νταλακούρας (31/03/1999) δαν. από Παναιτωλικό
Ανδρέας Δερμιτζάκης (16/12/1998) από ΓΣ Αλμυρού
Αντερσόνιο Ενγκομπά (30/12/1993) από Ολυμπιακό Βόλου
Κώστας Χατζηδίμπας (12/05/1999)
Στιβ Ρουμπανγκουκά (14/10/1996) από Ρούπελ
Κώστας Κορέλας (01/05/2000) δαν. από ΠΑΟΚ

Επιθετικοί
Θανάσης Δεινόπαπας (24/11/1988)
Νίκος Γυφτοκώστας (01/07/1992)
Κώστας Γαλεάδης (21/04/1999) από Ραντνίσκι Πάιροτ
Αλέξανδρος Τσούτσης (12/10/1991)
Λουίς Φελίπε (26/11/1997) από Πελότας
Κώστας Δούμτσιος (20/09/1997) από Πανιώνιο
Χρήστος Μαραθωνίτης (16/11/1998) από Ονήσιλο Σωτήρα

 

Αποχώρησαν
Παναγιώτης Πανούσης (ΠΟ Ξυλοτύμπου)
Λεωνίδας Κυβελίδης (Πιερικός)
Στέργιος Ψιάνος (Ονήσιλος Σωτήρα)
Σταύρος Παναγιώτου (Λεβαδειακός)
Στέφανος Καπίας (ΟΦ Ιεράπετρας)
Κρίστιαν Κούστα (ΟΦ Ιεράπετρας)
Νεσάτ Μέτσε (Νίκη Βόλου)
Αλέξανδρος Μασούρας (Διαγόρας Ρόδου)
Ηλίας Μέλκας (Ηρακλής)
Δημήτρης Παππάς (Αναγέννηση Άρτας)
Μάριος Καψάλης (ΟΦ Ιεράπετρας)
Άγγελος Σταματόπουλος (Ναυπακτιακός)
Σπύρος Βλάχος (Αιγάλεω)
Δημήτρης Μαργώνης (Αναγέννηση Άρτας)
Αριστοτέλης Καραγιαννίδης (ελεύθερος)
Τάσος Μελετίδης (επισ. ΠΑΟΚ)
Ζήσης Χατζηστραβός (επισ. ΠΑΟΚ)
Χρήστος Αλμπάνης (επισ. Αστέρα Τρίπολης)
Αλέξανδρος Τερεζίου (επισ. Αστέρα Τρίπολης)