Με ανατροπή κόντρα στη Γουίκομ η πρόκριση για την Τότεναμ (αποτελέσματα)

Η Τότεναμ πήρε την πρόκριση για τον 5ο γύρο του FA Cup επικρατώντας 4-1 της Γουίκομ, που αγωνίζεται στη Championship.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25′ και κράτησαν την ισοπαλία (ο Μπέιλ το γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου) μέχρι το 86ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο πέτυχε τρία γκολ.

Ο Γουίνκς έκανε το 1-2, ο Ντομπελέ στο επόμενο λεπτό το 1-3 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσει του αγώνα.

Γουίκομ (Γκάρεθ Έινσγουορθ) : Άλσοπ, Γιάκομπσον (34′ Τσαρλς), Νάιτ, Γκρίμερ, ΜακΚάρθι, Τόμσον, Μπλούμφιλντ (61′ ΜακΛίρι), Ονιεντίνμα, Μουσκουέ (73′ Κάσκετ), Γουίλερ, Ικπεάζου (72′ Ακινφέουα)

Τότεναμ (Ζοζέ Μουρίνιο) : Χαρτ, Τανγκανκά (46′ Χόιμπεργκ), Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Ντέιβις (90′ Ροντόν), Γουίνκς, Σισοκό, Μπέιλ, Λαμέλα (68′ Ντομπελέ), Μούρα (68΄Σον), Βινίσιους (58′ Κέιν)