ΕΠΟΣ! Παίκτρια της Ρεάλ Μαδρίτης έκανε χατ-τρικ σε…τέσσερα λεπτά! (vid)

Το πρώτο χατ – τρικ στην ιστορία της γυναικείας ομάδας της Ρεάλ Μαδρίτης σημειώθηκε από την Κοσοβάρε Ασλάνι μέσα σε… τέσσερα λεπτά, κόντρα στην Βαλένθια!

Ιστορικό, από κάθε άποψη, το πρώτο χατ – τρικ στην σύντομη ιστορία της γυναικείας ομάδας της Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία ιδρύθηκε επί της ουσίας πέρυσι, αλλά από φέτος φέρει το όνομα της Βασίλισσας.

Στον αγώνα πρωταθλήματος με την Βαλένθια (νίκη με 3-1, που την ανέβασε στην δεύτερη θέση, στο -7 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα), η Σουηδέζα (με καταγωγή από Κόσοβο – Αλβανία) Κοσοβάρε Ασλάνι σκόραρε στο 67′, στο 68′ και στο 70ό λεπτό. Τρία γκολ, δηλαδή, μέσα σε τέσσερα λεπτά. Α, και το γκολ των Νυχτερίδων σημειώθηκε αμέσως μετά το τρίτο γκολ των Μαδριλένων!