O Giannis “σπάει” τα κοντέρ αλλά οι Bucks δεν κερδίζουν (vids)

Οι πρωτοπόροι του NBA, Γιούτα Τζαζ, συνέχισαν το θετικό σερί τους καταβάλλοντας τους Μιλγουόκι Μπακς με 129-115.

Ο Ρούντι Γκομπέρ πρόσφερε 27 πόντους, 12 ριμπάουντ και 4 μπλοκ. Ο Γάλλος σέντερ δεν δίστασε να τοποθετήσει τον Γιάννη Αντετοκούνμπο σε… πόστερ βάζοντας την υπογραφή του στο ματς.

Ο Τζο Ινγκλς ισοφάρισε το ατομικό του ρεκόρ στο NBA με 27 πόντους, ενώ ο Ντόνοβαν Μίτσελ είχε 26 πόντους και ο Τζόρνταν Κλάρκσον 25.

Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με διαφορά 21 πόντων στην τρίτη περίοδο και γενικά εξασφάλισαν άνετα την έκτη συνεχόμενη νίκη τους.

Ο Αντετοκούνμπο πέτυχε 27 από τους 29 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η διαφορά ουδέποτε έπεσε κάτω από τους δέκα πόντους. Συγκέντρωσε και 15 ριμπάουντ, ενώ μοίρασε και 6 ασίστ.