Σκόραρε ξανά ο Γιώργος Γιακουμάκης, ηττήθηκε η Φένλο (vid)

Η Φένλο παρατάχθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της Eredivisie με τρεις Έλληνες στην ενδεκάδα της, αλλά δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα από την Ουτρέχτη (3-1). Σκόραρε ξανά ο Γιώργος Γιακουμάκης.

Η Φένλο σε ένα ματς ιστορικού χαρακτήρα αφού για πρώτη φορά από καταβολής Eredivisie, ολλανδικός σύλλογος παρατάχθηκε με τρεις Έλληνες στην ενδεκάδα του, ηττήθηκε στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής με 3-1 από την Ουτρέχτη.

Ο Χανς ντε Κόνινγκ ξεκίνησε με τους Γιώργο Γιακουμάκη, Τάσο και Χρήστο Δώνη στo αρχικό σχήμα.

Ο διεθνής φορ σκόραρε για τρίτο σερί παιχνίδι φτάνοντας τα 22 γκολ στο πρωτάθλημα σε 21 ματς!

Ο Γιακουμάκης μείωσε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που εκτέλεσε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δείτε το γκολ του πρώτου σκόρερ της Eredivisie στο βίντεο που δημοσίευσε το gazzetta.gr