Ανοιχτό ματς αλλά χωρίς γκολ στη Δράμα (βαθμολογία)

Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις με εξαίρεση το δοκάρι του Αγγελόπουλου στο 13ο λεπτό, ολοκληρώθηκε πριν λίγο η αναμέτρηση στη Δράμα.

Δόξα και Καραϊσκάκης Άρτας αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ, με τους γηπεδούχους να έχουν μεν την κατοχή, χωρίς όμως να καταφέρνουν να διασπάσουν την καλά οργανωμένη άμυνα των Ηπειρωτών.

Η Δόξα ξεκίνησε δυνατά στο ματς και στο 4ο λεπτό δημιούργησε δύο φάσεις. Αρχικά ο Αγγελόπουλος σούταρε δυνατά αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ και στην επαναφορά, οι “μελανόλευκοι” έγιναν και πάλι κάτοχοι αλλά η κεφαλιά-ψαράκι του Σαμπανίδη είχε την ίδια κατάληξη.

Στο 13′ οι γηπεδούχοι έφτασαν πολύ κοντά στο 1-0 όταν ο δραστήριος στα πρώτα λεπτά Αγγελόπουλος σούταρε εκτός περιοχής και η μπάλα τράνταξε το δοκάρι του Μπουργάνη.

Τρία λεπτά αργότερα η πρώτη επίσκεψη του Καραϊσκάκη στα καρέ των Δραμινών, όταν ο Δούμτσιος πάσαρε στο πέναλτι στον αμαρκάριστο Νταλακούρα, ο οποίος όμως δεν πλάσαρε όπως θα ήθελε και το σουτ του βρήκε σε αντίπαλα σώματα.

Τελευταία καλή στιγμή στο πρώτο μέρος στο 44′, όταν Μαυριάς σέντραρε παράλληλα και ο Μπουργάνης μπλόκαρε με δυσκολία πριν γίνουν απειλητικοί οι αντίπαλοι επιθετικοί.

Η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος ανήκει στον Καραϊσκάκη, όταν ο Δούμτσιος σούταρε δυνατά μέσα από την περιοχή και ο Στεφανάκος απέκρουσε με υπερένταση.

Στο 78′ η ομάδα της Άρτας έφτασε κοντά στο γκολ. Ο Τάμπας κινήθηκε ωραία από τα αριστερά, έκανε το σουτ, ο Στεφανάκος όμως με τις γροθιές αποσόβησε τον κίνδυνο.

Δόξα Δράμας (Θανάσης Κολιτσιδάκης) : Στεφανάκος, Σπυρόπουλος, Μαρινάκης (46′ Κουτσιανικούλης), Αγιώτης, Χάμοντ, Μαυριάς, Μενσά (66′ Βάντερσον), Παπαργυρίου, Αγγελόπουλος (81′ Φυτόπουλος), Σαμπανίδης (58′ Μπαράνκο), Άντερσον

Καραϊσκάκης Άρτας (Γιάννης Μάγγος) : Μπουργάνης, Παπανίκου, Τάμπας, Θεολόγου, Γιαννιώτης, Λόβριτς. Νταλακούρας (79′ Ρουμπανγκουκά), Χατζηδίμπας, Ρούνεϊ (65′ Μαύρου), Γυφτοκώστας (74′ Δερμιτζάκης), Δούμτσιος