Νίκη από το πρώτο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό (βαθμολογία)

Εύκολο απόγευμα για τον Ολυμπιακό, που δεν συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες κόντρα στην ελλιπέστατη Λαμία.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ουσιαστικά “καθάρισε” την υπόθεση νίκη, αν και στο 18′ είδε τον Ουσεϊνού Μπα να χτυπά στη μέση και να περνά εκτός αγώνα, ενόψει της πρώτης αναμέτρησης με την Άρσεναλ.

Στο 8′ ο Μπρούμα άνοιξε το σκορ για τους “ερυθρόλευκους” και δύο λεπτά αργότερα ο Φορτούνης πήρε σειρά στο σκοράρισμα, “γράφοντας” γρήγορα γρήγορα το 2-0.

Στο 34′ ο Ελ Αραμπί πέτυχε το 18ο φετινό του τέρμα στη Super League και έδωσε διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς) : Σα, Ρέαμπτσιουκ, Λαλά, Μπα (18′ λ.τ. Τιάγκο Σίλβα), Παπασταθόπουλος, Μπουχαλάκης (56′ Μασούρας), Εμβιλά, Μπρούμα, Βαλμπουενά (56′ Ανδρούτσος), Φορτούνης, Ελ Αραμπί (62′ Ραντζέλοβιτς)

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου) : Θεοδωρόπουλος, Σαραμαντάς, Ασίγκμπα, Βύντρα, Τζέιμς, Παλαβαντισβίλι, Μπιάρνασον (75′ Σταμούλης), Ρόμανιτς (46′ Χατζηστραβός), Προβυδάκης (56′ Κωστίκας), Πίτι (63′ Μπουλούλης), Βασιλακάκης