H Τορίνο έχασε 2-0 στο ημίχρονο και στο τέλος πήρε τη νίκη! (βαθμολογία)

Μεγάλη ανατροπή και νίκη για την Τορίνο, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής κόντρα στη Σασουόλο.

Η “γκρανάτα” βρήκε τα ψυχικά αποθέματα στο τέλος και γύρισε το ματς, με αποτέλεσμα να φτάσει τους 23 βαθμούς και να βγει εκτός της επικίνδυνης ζώνης.

Η Σασουόλο, που έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά από τις ευρωπαϊκές θέσεις, προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρη στα γκολ του Ντομένικο Μπεράρντι (6′ και 38′), όμως η Τορίνο…φύλαγε το καλό για το τέλος.

Στο 77′ ο Ζάζα μείωσε το σκορ και εννιά λεπτά αργότερα, ο Μαντραγκόρα έφερε το ματς στα ίσια.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων όμως, ο Σιμόνε Ζάζα ήταν ο λυτρωτής για τους γηπεδούχους και αυτός που έδωσε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Τορίνο (Νταβίντε Νίκολα) : Σιρίγκου, Μπρέμερ (56′ Γκότζακ), Ίτσο, Λιάντσο, Μούρου (46′ Βοϊβόντα), Ανσάλντι, Λούκιτς (46′ Βέρντι), Ρινκόν (72′ Ζάζα), Μαντραγκόρα, Μπελότι (87′ Μπονατσόλι), Σανάμπρια

Σασουόλο (Ρομπέρτο Ντε Ζέρμπι) : Κονσιλί, Ροτζέριο, Τολιάν, Φεράρι, Μαρλόν, Μανιανέλι (60′ Λοκατέλι), Όμπιανγκ, Ντούρισιτς (61′ Μπόγκα), Μπεράρντι (76′ Πελούσο), Ντεφρέλ (61′ Τραορέ), Καπούτο