Απίστευτο ματς στην Τρίπολη, ο Αστέρας ισοφάρισε στο 90+7′ με τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο! (βαθμολογία)

Από τις σπάνιες στιγμές στο ελληνικό ποδόσφαιρο η σημερινή φάση στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων στην Τρίπολη!

Και ενώ ο Παναθηναϊκός ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1, ο Αστέρας κέρδισε κόρνερ και ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος ανέβηκε για να γίνει ο έξτρα παίκτης στην επίθεση της ομάδας του. Το κόρνερ εκτελέστηκε στη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στρώθηκε στον πορτιέρο των γηπεδούχων ο οποίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Διούδη και ισοφάρισε σε 2-2!

Μια πραγματικά απρόσμενη εξέλιξη και μάλιστα με ιδιαίτερο τρόπο, που σπάνια βλέπουμε στα ελληνικά γήπεδα.

Ο Παναθηναϊκός παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο στα 60 λεπτά του αγώνα, όταν προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε ισάριθμα γκολ του φορμαρισμένου Μακέντα. Όμως στη συνέχεια έδωσε χώρο στους Αρκάδες, οι οποίοι πίεσαν την άμυνα των πρασίνων και μείωσαν στο 84′ με γκολ του Λουίς Φερνάντεθ.

Για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις του αγώνα και στη φάση που περιγράψαμε, σε ένα από τα πιο συναρπαστικά φινάλε στην ιστορία της Super League 1

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς) : Παπαδόπουλος, Τασουλής (72′ Άλβαρεθ), Κώτσιρας, Καστάνιο, Χριστόπουλος, Βαλιέντε, Μπελόκ (72′ Ιγκλέσιας), Σίτο (63′ Αλί Μπαμπά), Ρέτζις (63′ Τιλίκα), Λουίς Φερνάντεθ, Ριέρα (85′ Μπόρχα Φερνάντεθ)

Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι) : Διούδης, Χουανκάρ, Μολό, Σένκενφελντ, Πούγγουρας, Νιάς, Αγιούμπ (74′ Ενγμπακοτό), Αλεξανδρόπουλος (82′ Αθανασακόπουλος), Βιγιαφάνες, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα (82′ Ιωαννίδης)