Η Άρσεναλ έχανε 3-0 στο ημίχρονο και στο τέλος έφυγε με τον βαθμό! (βαθμολογία)

Τρομερό ματς στο London Stadium, από αυτά που απολαμβάνεις να παρακολουθείς!

Η Γουέστ Χαμ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 3-0 στα πρώτα 40 λεπτά και τελικά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς η Άρσεναλ πέτυχε άλλα τόσα στο δεύτερο 45λεπτο και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το εντυπωσιακό στοιχείο της αναμέτρησης ήταν πως τα δύο πρώτα γκολ των “κανονιέρηδων” ήταν αυτογκόλ των γηπεδούχων!

Ο Λίνγκαρντ πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ στο 15′ με το οποίο άνοιξε τον…χορό των τερμάτων και δύο λεπτά αργότερα ο Μπάουεν πέτυχε το δεύτερο γκολ. Σαν να μην έφτανε αυτό για την Άρσεναλ, στο 32′ ο Σούτσεκ “έγραψε” το 3-0, μετά από ασίστ του Αντόνιο.

Ο σκόρερ του τρίτου γκολ των “σφυριών” ήταν αυτός που πέτυχε το πρώτο αυτογκόλ στο 38′ και στο 61′ ο Ντόουσον σκόραρε εις βάρος της ομάδας του, βάζοντας για τα καλά τους “κανονιέρηδες” στο παιχνίδι.

Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε ο Λακαζέτ στο 82′, “λυτρώνοντας” την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα, που βρέθηκε από νωρίς με την πλάτη στον τοίχο!

Γουέστ Χαμ (Ντέιβιντ Μόγιες) : Φαμπιάνσκι, Κρέσγουελ, Κουφάλ, Ντιόπ, Ντόουσον, Σούτσεκ, Ράις, Λίνγκαρντ, Μπάουεν (74′ Νόμπλε), Μπενραχμά (79′ Φρέντερικς), Αντόνιο

Άρσεναλ (Μικέλ Αρτέτα) : Λένο, Τίρνεϊ, Τσέιμπερς, Μάρι, Λουίζ, Τσάκα (74′ Σμιθ-Ρόου), Πάρτεϊ, Σάκα (74′ Πέπε), Ομπαμεγιάνγκ (81′ Μαρτινέλι), Έντεγκααρντ, Λακαζέτ