Ο Ολυμπιακός υποχρέωσε σε μεγάλο κάζο την ΑΕΚ! (βαθμολογία)

Πρέπει να ανατρέξουμε στην ποδοσφαιρική ιστορία να βρούμε αν ο Ολυμπιακός κέρδισε την ΑΕΚ με σκορ 5-0 στην έδρα της, πόσο μάλλον το 4-0 του πρώτου ημιχρόνου!

Οι «ερυθρόλευκοι» έπιασαν…διαστημική εμφάνιση στα πρώτα 45 λεπτά και οδήγησαν τον «δικέφαλο» στον…γκρεμό και σε μεγάλη δίνη, που (λογικό είναι) θα ακολουθήσει μετά από ένα τέτοιο αποτέλεσμα.

Ο Καμαρά στο 17′, ο Μασούρας στο 23′, ο Ελ Αραμπί στο 35′ και ο Μασούρας στο 45′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4 του πρώτου μέρους, με τους παίκτες του Ολυμπιακού να επιτίθονται κατά ριπάς στην παραπαίουσα σήμερα ΑΕΚ.

Οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν εκεί και στο 74′ ο Φορτούνης πέτυχε το 5ο γκολ, με τους «κιτρινόμαυρους» να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής στο 9′ με τον Ανσαριφάρντ.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ) : Αθανασιάδης, Λόπες, Νταντσένκο, Χνιντ (64′ Νεντελτσεάρου), Σβάρνας, Σιμάνσκι (46′ Ανσαριφάρντ), Κρίστισιτς, Τάνκοβιτς (46′ Αλμπάνης), Λιβάι Γκαρσία (78′ Μαχαίρας), Μάνταλος (64′ Γαλανόπουλος), Ολιβέιρα

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς) : Σα, Μπα, Παπασταθόπουλος, Σεμέδο, Χολέμπας (76′ Ντράγκερ), Ανδρούτσος, Εμβιλά, Καμαρά (64′ Μπουχαλάκης), Μασούρας (76′ Ραντζέλοβιτς), Μπρούμα (58′ Φορτούνης), Ελ Αραμπί (64′ Χασάν)