Σπουδαία νίκη για το Πανόραμα και τρίτη θέση (βαθμολογία)

To Πανόραμα, με ουσιαστική βοήθεια από τις έμπειρες αθλήτριες του Προκοπίδου και Τσαουσίδου, έφθασε στην εντός έδρας  νίκη σε βάρος της Πυλαίας με 22-14 (ημίχρονο 9-11), σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, με καθολική ανατροπή στην επανάληψη.

Όπως αναφέρει το greekhandball, στο παιχνίδι που είχε ένταση όπως και διαμαρτυρίες από την Πυλαία, το Πανόραμα ήταν διαρκώς πίσω στο σκορ έως το 42΄ όταν διαμορφώθηκε το 12-12.

Από εκεί και έπειτα με επιμέρους σκορ 10-2 το Πανόραμα επικράτησε σε βάρος της Πυλαίας η οποία από το 27΄ και έπειτα ( όταν προηγείτο με 11-8 ), σκόραρε μόλις 3 φορές σε 33 λεπτά.

Τα πεντάλεπτα : 1-4, 2-4, 3-6, 4-7, 7-9, 9-11 ( ημίχρονο ), 11-12, 11-12, 14-12, 17-13, 20-13, 22-14.

Διαιτητές : Γράψας-Κυριακού

Πανόραμα (Κουμιτσάρσκα): Νταντίρα, Κουτσιμανή, Αμανατίδου, Τσαρτσίου 2, Γ. Παπαδοπούλου 4, Α Παπαδοπούλου, Καραβέλη, Τσαουσίδου 6, Προκοπίδου 7, Αναστασιάδου,  Ειρ. Κουκλοτίδου, Ασκεπίδου, Ιωαννίδου, Κουλούρη 3, Μίγκα, Ελ. Κουκλοτίδου.

ΑΕΣΧ Πυλαίας (Σκανδάλης): Ανδρεανίδου, Μόσχου, Βράμπα 1, Τσερέπη, Παραστατίδου 4, Κουκμίση 1, Καπρινιώτη, Αθαν.Τσιγαρίδα 4,  Αθ. Τσιγαρίδα, Τζολοζίδου, Μανωλούδα, Αθανασοπούλου 2, Τσιτλακίδου, Σελεμίδου 2, Πετρίδου, Λούρη.