Φινάλε με δύσκολη νίκη για τον Δούκα (βαθμολογία)

Με ανατροπή στο τελευταίο 15λεπτο ο Δούκας επικράτησε στο Δαΐς με 22-21 του Άρη Νικάιας για την 14η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ μετά το αρχικό 3-1 που έκαναν οι γηπεδούχοι στην αρχή του ματς, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο 9-11. Στην επανάληψη συνέχισαν να είναι μπροστά, μέχρι που στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρηση η ομάδα των εκπαιδευτηρίων έκανε το 18-15 και κράτησε το σκορ νίκης μέχρι το φινάλε, με τον Άρη να φτάνει στο γκολ, αλλά να μην τα καταφέρνει.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 22-21

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-4, 5-7, 5-8, 8-9, 9-11 (Ημχ) 10-13, 12-14, 14-15, 18-15, 20-18, 22-21

ΑΣΕ Δούκα (Μπούνας): Παπαδάκης, Παγιάτης 1, Αναστασίου 1, Κουτσόπουλος, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 2, Νικολίνταης, Πάνου, Ντούνης, Αποστολίδης 5,Ζαρίκος , Κουρουτζίδης, Κολλύρης, Στεφανίτσης 5, Μπαλάσκας 1

Άρης Νικαίας (Γρηγοράκης): Σάμιος, Βλάχος 5, Μελετάκος Δ. 3, Τζάνος, Μαλανδρένιας 1, Ζιβούλοβιτς 5, Τόμσον, Αποστολόπουλος , Χουρσουντιάν 3, Μινάρδος, Χελιωτης 1, Γραμματικόπουλος, Τσανίνος, Τσαμούρης, Τζουβάρας 3

Διαιτητές: Μερτινιάν-Συρεπίσιος Δίλεπτα: 6-3