Κυπελλούχος Ρουμανίας ο Μαρίνος Ουζουνίδης! (vid)

Η Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα του Μαρίνου Ουζουνίδη νίκησε στην παράταση (3-2) την Άστρα Τζούρζτου και κατέκτησε το Κύπελλο Ρουμανίας για την τρέχουσα σεζόν!

Κυπελλούχος Ρουμανίας ο Μαρίνος Ουζουνίδης. Η Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα, στην οποία είναι προπονητής ο Εβρίτης, νίκησε 3-2 στην παράταση την Άστρα Τζούρτζου.

Ο Ίβαν άνοιξε το σκορ για την Κραϊόβα στο 13ο ματς του τελικού στο Πλοϊέστι, αλλά ο Γκάμαν στο 17′ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1. Αυτό ήταν το σκορ στην κανονική διάρκεια και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Ο Μποέ-Κανέ έκανε το 2-1 για την Άστρα στο 93′, αλλά η Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα έκανε επική ανατροπή. Ο Νίστορ στο 100ό λεπτό έκανε το 2-2 και ο Στσρέτσιου στο 103ο χάρισε τον τίτλο στην ομάδα του πρώην τεχνικού των ΑΕΚ, Παναθηναϊκού, Πανιωνίου, Ξάνθης, ΑΕΛ και Εργοτέλη.