Δυναμικό ξεκίνημα στα play off για τον Διομήδη

Με το… δεξί ξεκίνησε στα πλέι οφ της Handball Premier ο Διομήδης Άργους, ο οποίος επικράτησε με 26-22 της Δράμας στο γήπεδο της Νέας Κίου.

Οι «Λύκοι» προηγούνταν στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης, ωστόσο οι Δραμινοί κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα και έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 11-11.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Δράμα προηγήθηκε γύρω στο 40ο λεπτό, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο σκορ για τα επόμενα 15 λεπτά και στα 5 τελευταία του αγώνα ο Διομήδης φάνηκε πιο συγκεντρωμένος και αποτελεσματικός και τελικά κυριάρχησε.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΔΡΑΜΑ 26-22

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 5-1, 7-4, 8-7, 9-9, 11-11 (ημίχρονο), 14-13, 14-15, 18-18, 20-20, 22-22, 26-22

Διομήδης Άργους : Τζίμπουλας 1, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης 1, Τσιγαρίδας 5, Παπαδημητρίου, Παπαντωνόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Τσαμουρίδης 3, Μπόσκος 9, Χαντέλης 1, Σιατιρλής, Μάνθος 3, Ρούμπος-Λίνος 3, Κωστούλας, Μούγιτς

Δράμα ’86 : Μπέτζιος, Τόσκας, Καφαντάρης, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 1, Παπάζογλου Θ. 2, Τοζακίδης, Τουνγκελίδης 6, Παπάζογλου Λ. 1, Δέσπος, Φραγκούλης, Θωμίδης, Παπαδόπουλος 2, Καβάζης, Σίνα 7

Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Τόλιος, Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 3/4-4/6