Στο -2 από την κορυφή η Ρόδος, 1-1 στο Αιγάλεω (βαθμολογία)

Κοντά στην πρώτη της βαθμολογίας Καλαμάτα παρέμεινε η Ρόδος η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1–1 στο Αιγάλεω απέναντι στην ομώνυμη τοπική ομάδα σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Οι «πράσινοι» είχαν σαν βασικό τους στόχο να πάρουν τη νίκη προκειμένου να «πιάσουν» τους Καλαματιανούς στην κορυφή, όμως και η ισοπαλία μέσα σε μια δύσκολη έδρα δεν μπορεί παρά να θεωρείται ένα καλό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειξαν να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο με τη Ρόδο πάντως να βρίσκει τρόπο να ανοίξει το σκορ και το Αιγάλεω να απαντάει λίγο πριν από την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ποιότητα και ο ρυθμός του αγώνα έπεσαν και το παιχνίδι έγινε περισσότερο μοιρασμένο χωρίς να έχει και πολλές φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες.

Έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα και με βάση και τη συνολική εικόνα των δυο ομάδων, η ισοπαλία μάλλον κρίνεται ένα δίκαιο αποτέλεσμα.

το φιλμ του αγώνα στο news12.gr

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης) : Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Παπανικόλας, Βλάχος, Οικονομόπουλος, Μαχαίρας, Χαντί (64’ Τσιτσάρης), Τσιλιγκίρης (90’ Σουλεϊμάν), Μπαρμπαρούσης (73’ Λάσκαρης), Γουερέ (64’ Μπουρλάκης)

ΑΣ Ρόδου (Κώστας Βελιτζέλος) : Πίτκας, Καψάλης, Πεχλιβανόπουλος, Χύσι, Μπαξεβάνος, Δελαπόρτας, Μαρτσάκης (68’ Λίχτι), Νικολόπουλος, Τσίπρας (85’ Βουργουτζής), Αρναρέλλης, Σέρεντιουτς (68’ Ρεβυθόπουλος)