Premier League : Ήττα με κάτω τα χέρια στο Selhurst Park για την Τότεναμ (vid)

Βαριά ήττα για την Τότεναμ στο Selhurst Park της Κρίσταλ Πάλας, η πρώτη στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Τότεναμ δεν κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της στο πρωτάθλημα και μετά τις τρεις πρώτες νίκες την 4η αγωνιστική ηττήθηκε εκτός έδρας από την Κρίσταλ Πάλας με 3-0. Οι γηπεδούχοι από το 75ο λεπτό και μετά πέτυχαν και τα τρία τέρματα με την Τότεναμ να μην μπορεί να βρει λύσεις απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας.

Η αποβολή του Τανγκανγκά στο 58′ έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα, με το σκορ στο 0-0 σε εκείνο το χρονικό σημείο της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την ηνία στη συνέχεια και να πετυχαίνει τρία γκολ με τους Ζαχά (76′ πέναλτι), Έντουαρντ (86′) και ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Κρίσταλ Πάλας (Πατρίκ Βιεϊρά) : Γκουάιτα, Μίτσελ, Γουάρντ, Γκουέι, Άντερσεν, ΜακΆρθουρ, Γκάλαχερ, Κουγιατέ (67′ Μιλιβόγιεβιτς), Ζαχά, Αγιού (87′ Ολίσε), Μπεντέκε (83′ Έντουαρντ)

Τότεναμ (Νούνο Σάντο) : Γιορίς, Ρεγκιλόν, Ρογιάλ, Ντάιερ (12′ λ.τ. Ροντόν), Τανγκαγνκά, Γουίνκ (60′ Ντέιβις), Χόιμπεργκ, Σκιπ, Ντέλε Άλι, Μούρα, Κέιν