LaLiga : Ακόμη βάζει γκολ η Ρεάλ, πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Βιγιαρεάλ (vids)

“Μηχανή του γκολ” η φετινή Ρεάλ, που με τα έξι σημερινά κόντρα στη Μαγιόρκα, έφτασε αισίως τα 21 στο πρωτάθλημα!

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δείχνει…αγριεμένη στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν και σκοράρει με ιδιαίτερη ευκολία. Οι νεοφώτιστοι από την άλλοι, μείωσαν σε 2-1 αλλά ήταν η μοναδική αντίδραση που έβγαλε στο παιχνίδι.

Ο Καρίμ Μπενζεμά άνοιξε τον…χορό των τερμάτων στο 3ο λεπτό και ακολούθησε ο Μάρκο Ασένσιο, που στο 24′ “έγραψε” το 2-0.

Μετά το τέρμα του Κανγκ-Ιν Λι που έβαλε προσωρινά τους νησιώτες στο ματς, ακολούθησε ο…καταιγισμός από πλευράς Ρεάλ, με τους Ασένσιο (29′ και 55′, συμπληρώνοντας το χατ-τρικ), Μπενζεμά (78′) και Ίσκο στο 84′.

Την ίδια ώρα στο Ceramica, η Βιγιαρεάλ κατάφερε να φτάσει στην πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Η Έλτσε απάντησε άμεσα στο γκολ του Πίνο, ισοφαρίζοντας με τον Μοχίκα, όμως το “υποβρύχιο” πήρε ξανά το προβάδισμα με το γκολ του Τριγέρος. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν ακόμη περισσότερο τη μπάλα στα πόδια και έφτασαν στο τελικό 4-1, με τους Ντανζούμα (60′) και στις καθυστερήσεις με τον Αλμπέρτο Μορένο.