Serie A : Χορταστικό 2-2 στο San Siro! (vid)

Την… εμφάνιση της έκανε η περσινή εξαιρετική Αταλάντα στο San Siro!

Η ομάδα του Μπέργκαμο λίγο έλειψε να πάρει ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα των πρωταθλητών, όμως το γκολ που σημείωσε ο Τολόι στο 90′ ακυρώθηκε από το VAR.

Στο 5ο λεπτό, ο Λαουτάρο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ για τους “νερατζούρι”, όμως η ομάδα του Γκασπερίνι έκανε την ανατροπή πριν καν βγει το ημίχρονο! Ο Μαλινόφσκι στο 30′ ισοφάρισε και ο κορυφαίος του ματς, Τολόι έκανε το 2-1 στο 38′.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ινζάγκι έριξε στο ματς του Βετσίνο, Ντιμάρκο και Ντάμφρις με αποτέλεσμα η πίεση να μεταφερθεί στα καρέ του Μούσο, αν και οι αντεπιθέσεις της Αταλάντα ήταν…φωτιά.

Τελικά ο Έντιν Τζέκο σκόραρε σε ένα ακόμη παιχνίδι και ισοφάρισε στο 71′, που έμελλε να είναι και το τελευταίο στο ματς.

Ίντερ (Σιμόνε Ινζάγκι) : Χαντάνοβιτς, Μπαστόνι (57′ Ντιμάρκο), Σκρίνιαρ, Ντε Βρι, Πέρισιτς, Ντάρμιαν (57′ Ντάμφρις), Τσαλχάνογλου (57′ Βετσίνο), Μπαρέλα (90′ Σατριάνο), Μπρόζοβιτς, Λαουτάρο Μαρτίνες (81′ Σάντσες), Τζέκο

Αταλάντα (Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι) : Μούσο, Παλομίνο (70′ Μέλε), Τολόι, Ντεμιράι, Γκόσενς, Ζαπακόστα (77′ Πάσαλιτς), Ντε Ρουν, Φρόιλερ, Πεσίνα (63′ Τζιμσίτι), Ζαπάτα (62′ Πίκολι), Μαλινόφσκι (63′ Ίλιτσιτς)