Serie A : Συναρπαστικό ματς στη Γένοβα, έξι γκολ και η μπάλα πάνω-κάτω! (vid)

Εντυπωσιακό ματς στο Luigi Ferraris, που έκλεισε την αυλαία των αγώνων του Σαββάτου για την 6η αγωνιστική της Serie A.

Τζένοα και Βερόνα αποζημίωσαν τους φίλους τους, σε ένα ματς με μια μεγάλη ανατροπή από πλευράς γηπεδούχου αλλά την τελευταία λέξη να τη λέει ο Νίκολα Κάλινιτς, που ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 με τα γκολ των Σιμεόνε (8′) και Μπαράν (πέναλτι στο 49′), όμως στη συνέχεια έδειξαν ξανά τις…τάσεις αυτοκτονίας, όπως συνέβη και την προηγούμενη αγωνιστική με τη Σαλερνιτάνα.

Η Τζένοα ξεκίνησε την αντεπίθεση της στο 76′ με το εύστοχο πέναλτι του Κρισίτο και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντέστρο ισοφάρισε. Η Βερόνα δεν κατάφερε να πάρει…ανάσα και δέχτηκε τρίτο γκολ στο 85′ και πάλι με τον δραστήριο Ντέστρο, για να φτάσουμε στη φάση του 90+1′ όταν ο Κάλινιτς…επανέφερε τις καρδιές των φιλοξενούμενων στις θέσεις τους.

Τζένοα (Ντάβιντε Μπαλαρντίνι) : Σιρίγκου, Κρισίτο, Καμπιάσο (46′ Πάντεφ), Μαξίμοβιτς (54′ Μπάνι), Μπιράσκι (64′ Γκιλιόνε), Μπαντέλι, Φαρές, Ροβέλα, Καλόν (58′ Εκουμπάν), Μελεγκόνι (46′ Μπεχράνι), Ντέστρο

Βερόνα (Ιγκόρ Τούντορ) : Μοντιπό, Κασάλε, Νταβίντοβιτς, Γκίντερ, Λάζοβιτς (46′ Σούταλο), Φαραόνι (75′ Μανιάνι), Ίλιτς, Ταμέζ (66′ Μπέσα), Μπαράκ, Σιμεόνε (65′ Κάλινιτς), Λαζάνια (83′ Καπράρι)