Serie A : Εκπληκτική Μπολόνια, “έριξε” τρία στη Λάτσιο! (vid)

Σπουδαία ημέρα για τη Μπολόνια, που έπιασε το τέλειο κόντρα στη Λάτσιο και την “έπιασε” στην 6η θέση στους 11 βαθμούς.

Η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς είχε σε εξαιρετική μέρα όλους τους ποδοσφαιριστές της και μάλιστα στο 17′ ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με δύο γκολ διαφορά.

Ο Μούσα Μπάροου στο 14′ έγραψε το 1-0 και τρία λεπτά αργότερα ο Αρτούρ Τεάτε ανέβασε τον δείκτη του σκορ, αιφνιδιάζοντας απόλυτα τους Λατσιάλι.

Παρά τις αλλαγές του Σάρι στο δεύτερο ημίχρονο, οι “μπλε” δεν κατόρθωσαν να πετύχουν το τρίτο γκολ που θα τους έβαζε στο παιχνίδι, απεναντίας μάλιστα οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρίτο γκολ με τον Άαρον Χίκεϊ στο 68ο λεπτό.

Μπολόνια (Σίνισα Μιχαΐλοβιτς) : Σκορούπσκι, Τεάτε, Σουμαορό, Μεδέλ, Χίκεϊ (87′ Μπονιφάτσι), Ντε Σιλβέστρι, Σβάνμπεργκ, Ντομίνγκεζ, Μπάροου (89′ Βινιάτο), Σοριάνο, Αρναούτοβιτς (85′ Σανταντέρ)

Λάτσιο (Μαουρίτσιο Σάρι) : Ρέινα, Χισάι (58′ Λατσάρι), Μάρουτσιτς, Ασέρμπι, Φελίπε, Λουίς Αλμπέρτο (71′ Άκπρο), Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (58′ Μπάσιτς), Λέιβα (71′ Κατάλντι), Πέδρο, Άντερσον, Μουρίκι (80′ Πάτριτς)