Πέρασε από τη Νάουσα και έκανε το 3×3 o ΠΑΟΚ (βαθμολογία)

Το 3×3 πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στη Νάουσα του Ζαφειράκη με 24-33, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Με την έναρξη του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν νευρικές και βρέθηκαν ισόπαλες στο 10ο λεπτό, 4-4. Το παιχνίδι συνέχισε να είναι αμφίρροπο με τον Ζαφειράκη να βάζει δύσκολα στον Δικέφαλο, ο οποίος όμως κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο 24′ με 11-13 για να μπει προηγούμενος στα αποδυτήρια με 13-16.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυροι» μπήκαν πιο δυνατά και βρήκαν επιθετικές λύσεις απέναντι στην άμυνα των παικτών του Ζαφειράκη, καταφέρνοντας να ανοίξουν την διαφορά στα 6 γκολ, 14-20. Στην συνέχεια, ο Δικέφαλος ανέβασε κι άλλο την απόδοσή του και η ομάδα της Νάουσας παραδόθηκε στις ορέξεις των «ασπρόμαυρων» με το τελικό σκορ να είναι 24-33.

Συμπερασματικά, ο ΠΑΟΚ έπαιξε κατά διαστήματα όμορφο και γρήγορο χάντμπολ, ενώ είχε και καλή αμυντική λειτουργία, μη αφήνοντας τον Ζαφειράκη να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση του ΠΑΟΚ για την 5η αγωνιστική της Handball Premier, ο αγώνας εντός έδρας με αντίπαλο τον Αερωπό Έδεσσας ManDynamic, το Σάββατο 16 Οκτωβρίου.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΠΑΟΚ 24-33

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 8-7, 10-9, 12-11, 13-16 (ημίχρονο), 14-19, 16-22, 19-26, 21-30, 23-33, 24-33

Ζαφειράκης Νάουσας : Καραμπέλκος, Τσαγκεράς, Ρότζιος, Θεοδωρόπουλος 10, Μπουμπουλέντρας, Τζουβάρας 1, Τσάτσας 2, Διδασκάλου 1, Λε Πεγιέ, Πίτος 4, Πινακούδης, Μπόλας 1, Κρέξης, Γαλίτης, Δασκαλόπουλος, Κανιζάι 4

ΠΑΟΚ : Γκιγκόφ 1, Δεληζάνος 1, Τσαμουρίδης 3, Παπάζογλου 5, Νικολαΐδης 2, Μέντουριτς 2, Αποστόλου 2, Μισαηλίδης 4, Μανωλούδης 1, Καβουσανάκης 1, Τριανταφυλλίδης 6, Γιορανίδης, Στογιάνοβιτς, Σεϊρεκίδης 3, Βελισσαρίου, Καραγκιοζόπουλος 2

Διαιτητές: Γράψας – Κυριακού, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 5/5 – 0/0