Κρίμα κι άδικο για τον εξαιρετικό Ολυμπιακό στη Βαρκελώνη, “λύγισε” στην παράταση

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση στην Βαρκελώνη, αλλά ένα χαμένο αμυντικό ριμπάουντ και 2/2 βολές του Οριόλα του στέρησαν το διπλό στη παράταση (79-78), αφού ο Σλούκας δεν κατάφερε να σκοράρει στη τελευταία επίθεση.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ήταν πολύ καλά διαβασμένη και εξαιρετική στην άμυνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα στο “Palau” αλλά στις λεπτομέρειες έχασε ένα τεράστιο διπλό κόντρα στην Μπαρτσελόνα γνωρίζοντας την πρώτη του φετινή ήττα με 79-78.

Με αυτή τη νίκη η Μπαρτσελόνα παραμένει στη κορυφή με το απόλυτο 3/3, ενώ ο Ολυμπιακός με ρεκόρ 2-1 αποδεικνύει τη δυναμική του χάνοντας μία τεράστια ευκαιρία στη Βαρκελώνη από ένα αμυντικό ριμπάουντ και ένα άστοχο σουτ στο έξτρα πεντάλεπτο της αναμέτρησης.

Πλέον ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί στο ΣΕΦ την Ζαλγκίρις Κάουνας (15/10), ενώ η Μπαρτσελόνα θα ταξιδέψει στη Γαλλία για τον αγώνα με την Μονακό (15/10) του Μάικ Τζέιμς.

Τα δεκάλεπτα: 10-17, 27-32, 55-47, 67-67, 79-78.