Bundesliga : “Όργια” Λεβαντόφσκι και “πεντάρα”! (vid)

Δεν έχει αντίπαλο η φετινή Μπάγερν Μονάχου, με τους Λεβαντόφσκι και Μίλερ να κάνουν…όργια στην επίθεση των Βαυαρών!

Η Μπάγερν Μονάχου έδειξε (και) σήμερα στη «Μπάι Αρένα» ότι πολύ δύσκολα θα αμφισβητηθούν και φέτος τα πρωτεία της στην Bundesliga, συντρίβοντας με 5-1 την -μέχρι τώρα ισόβαθμή της- Λεβερκούζεν. Το σκορ είναι από μόνο του εντυπωσιακό, αλλά δεν φτάνει καν για να περιγράψει την κυριαρχία των Βαυαρών στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχαν και τα πέντε γκολ τους!

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ μόλις στο 4΄ και από το 30΄ ως το 37΄ οι πρωταθλητές πέτυχαν τέσσερα τέρματα, απέναντι σε μία Μπάγερ που κατέρρευσε. Στο 2ο ημίχρονο οι Βαυαροί κατέβασαν ταχύτητα και οι γηπεδούχοι σημείωσαν το γκολ της τιμής με τον Σικ, χωρίς όμως να δείξουν ποτέ ότι μπορούν να προκαλέσουν οποιοδήποτε πρόβλημα στους αντιπάλους τους.

Με αυτή τη νίκη η Μπάγερν επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, προσπερνώντας την Ντόρτμουντ που έχει 18, ενώ η σημερινή της αντίπαλος έμεινε στην 3η θέση με 16 πόντους.

Λεβερκούζεν (Γκεράρντο Σένε) : Χραντέτσκι, Φρίμπονγκ (64’ Μπελαραμπί), Κοσουνού, Τα, Μπάκερ, Ντεμιρμπάι, Αμίρι, Ντιαμπί (64’ Αντλί), Βιρτς (79΄Ρέτσος), Παουλίνιο (46’ Ταπσόμπα), Σικ (79΄Αλάριο)

Μπάγερν Μονάχου (Γιούλιαν Νάγκελσμαν): Νόιερ, Σίλε (73’ Ρίτσαρντς), Ουπαμεκανό, Ερναντέζ, Ντέιβις (40’ Στάνισιτς), Κίμιχ, Γκορέτσκα (40’ Ζάμπιτσερ), Γκνάμπρι, Μίλερ (64’ Κομάν), Σανέ, Λεβαντόφσκι (64’ Μουσιάλα)