LaLiga: “Καθάρισε” από το πρώτο ημίχρονο η Ρεάλ (vid)

Νικηφόρο το πέρασμα της Ρεάλ Μαδρίτης από το Martínez Valero και επιστροφή στις επιτυχίες.

Οι “μερένχες” επικράτησαν με 2-1 της μαχητικής Έλτσε, που πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις αλλά η αποβολή του Γκούτι στο 63′ της έκοψε τα…φτερά. Ο Βινίσιους ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 22′, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα για το πρώτο ημίχρονο.

Στο 73′ ο ίδιος παίκτης έδωσε σημαντικό προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με την Έλτσε να μειώνει στο 86′ με τον Μιλά, δίνοντας ξεχωριστό αλλά τελικά ανούσιο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά.

Έλτσε (Φρανσίσκο Σεγούρα) : Κασίγια, Μοχίκα, Παλάσιος, Μπίγκας, Ρόκο, Φιδέλ (81′ Μιλά), Λούκας Πέρεθ (71′ Μπενεντέτο), Μασκαρέλ (81′ Μαρκόνε), Γκούτι, Παστόρε (71′ Γκουμπάου), Μπογέ (81′ Μορέντε)

Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι) : Κουρτουά, Μαρσέλο (65′ Μεντί), Λούκας (65′ Καρβαχάλ), Αλάμπα, Μιλιτάο, Κρόος, Μόντριτς (84′ Καμαβινγκά), Κασεμίρο, Βινίσιους (85′ Αζάρ), Ροντρίγκο (18′ λ.τ. Ασένσιο), Ντίαζ