Premier League : Ναι μεν δεν έχασε στο Community αλλά παραμένει χαμηλά η Νιουκάστλ (vid)

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Μπράιτον και την Νιούκαστλ, η οποία παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 17 βαθμούς όσους έχει και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 24΄ με πέναλτι του Λεάντρο Τροσάρντ, αλλά οι «ανθρακωρύχοι» ισοφάρισαν στο 66΄ με τον Χέιντεν. Να σημειωθεί ότι στα τελευταία λεπτά η Μπράιτον έπαιξε με δέκα παίκτες και τερματοφύλακα τον κεντρικό αμυντικό Λιούις Ντανκ, καθώς στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο Ρόμπερτ Σάντσεθ.

Μπράιτον (Γκρέιαμ Πότερ) : Σάντσεζ, Κουκουρέγια, Βέλτμαν, Ντανκ, Ντάφι, Μπισούμα, Μαρς (66′ Μοπάι), Λάμπτεϊ (75′ Γουέμπστερ), Λαλάνα, Εμουέπου (46′ ΜακΆλιστερ), Τροσάρ

Νιουκάστλ (Γκριμ Τζόουνς) : Ντάρλοου, Ρίτσι, Μέρφι, Κλαρκ, Κραφθ (90+4′ Γκέιλ), Λασέλ, Σεντ-Μαξιμίν, Αλμιρόν (74′ Ζοέλιντον), Σέλβεϊ, Χέιντεν, Γουίλσον