LaLiga : ΕΠΟΣ της Βαλένθια, έκανε το ισοφάρισε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις! (vid)

Δεύτερο ματς στην ίδια αγωνιστική, δεν είναι τυχαίο γι αυτό το άκρως θεαματικό πρωτάθλημα της Primera Division!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε μέχρι το 90+2′ το προβάδισμα με 3-1 στο Μεστάγια και κατάφερε να μην κερδίσει, με τη Βαλένθια να πετυχαίνει δύο γκολ, με ήρωα τον Ούγκο Ντούρο, στο 90+2′ και στο 90+6′!

Στο 35’ ο Σουάρες με όμορφη προσπάθεια και σουτ έκανε το 0-1 και στο 50′ η Βαλένθια έφτασε στο 1-1 με τον Σάβιτς να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του από γύρισμα του Γουέδες.

Η Ατλέτικο πήρε και πάλι το προβάδισμα όταν στο 58′ ο Γκριεζμάν έκανε απίθανη κούρσα και με υπέροχο τελείωμα νίκησε τον Σίλεσεν για το 1-2 ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Βρσάλικο με τακουνάκι εξ επαφής έγραψε το 1-3.

Η Βαλένθια είχε δοκάρι με τον Βας στο 63′ και κατάφερε να μειώσει σε 2-3 με πλασέ του Ντούρο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Στην τελευταία φάση του αγώνα, οι γηπεδούχοι κέρδισαν κόρνερ και ο Ντούρο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Βαλένθια (Χοσέ Μπαρδάλας) : Σίλεσεν, Γκαγιά, Γκιγιαμόν, Αλντερέτε (85’ Κοϊνρεντί), Ντιακαμπί, Φουλκιέ, Ράτσιτς (64’ Μάρκος Αντρέ), Βας (64’ Μούς), Σολέρ (85’ Βαγιέχο), Γουέδες, Έλντερ Κόστα (84’ Ντούρο)

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε) : Όμπλακ, Ερμόσο, Τρίπιερ (8’ Βρσάλικο), Σάβιτς, Χιμένες, Ντε Πολ (87’ Ερέρα), Κόκε, Κορέα (72’ Κοντογκμπιά), Καρασκό, Γκριεζμάν, Σουάρες (87’ Ζοάο Φέλιξ).