“Γκραν-γκινιόλ” ματς στη Νάουσα και ισοπαλία! (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Συναρπαστικό και αμφίρροπο παιχνίδι ανάμεσα στον Ζαφειράκη και στον Αερωπό, έγινε στη Νάουσα, όπου οι δύο ομάδες ήλθαν ισόπαλες 22-22 σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Handball Premier.

Όπως αναφέρει το greekhandball, στο 40′ ο Αερωπός είχε ξεφύγει με 3 γκολ στο σκορ ( 14-17 ), αλλά, ο Ζαφειράκης, έστω και αν προερχόταν από απραξία λόγω της καραντίνας μετά από κρούσματα κορονοϊού, βρήκε τις δυνάμεις και πέρασε στην αντεπίθεση, καλύπτοντας την διαφορά.

Ακολούθησε ρευστή και αγωνιώδης εξέλιξη ενώ για τον Ζαφειράκη έγινε το 22-21 από τον Κανιζάι στο 57.30” και 1.10” πριν την λήξη ο Αερωπός ισοφάρισε σε 22-22 με τον Πετρίτσκο.

Χάθηκαν στο τελευταίο λεπτό εκατέρωθεν ευκαιρίες με την τελευταία από τον Αερωπό, στο 59.57”, από τον Μπουτκάρη.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο τερματοφύλακας του Αερωπού Αθανασίου, ο οποίος ήταν και ο καλύτερος από την ομάδα του.

Ηγετική φυσιογνωμία για τον Ζαφειράκη, ο Θεοδωρόπουλος ο οποίος σημείωσε 11 γκολ απέναντι στην προηγούμενη ομάδα του.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 4-3, 7-5, 9-8, 10-10, 12-11 ( ημίχρονο ), 14-15, 14-17, 17-18, 19-19, 21-21, 22-22.
Διαιτητές : Τζαφερόπουλος-Λινάρδος.

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληγιάννης) :   Μαυροδουλάκης, Κανιζάι 2, Πιτός 3, Θεοδωρόπουλος 11, Δασκαλόπουλος, Γαλίτης, Πινακούδης, Λε Πεγέ, Τσάτσας 2, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 3, Τσάσκιρας 1, Τσουκαλάς.

Αερωπός Έδεσσας (Ταρινίδης)  : Αθανασίου, Τσέλιος, Μήγγας 1, Κράλλης 3, Μπούτκαρης 4, Μαυρόπουλος, Λιόφης, Βέρεμτσουκ, Μαρίνος, Πετρίτσκο 2, Μποτσκάρεφ 6, Κυριακού 3, Ταραμονλής, Γιαννούσης, Γερμάσεβιτς 3, Κρίβιτς.