Κύπελλο ΕΠΣ Ημαθίας

Κύπελλο ΕΠΣ Ημαθίας : Ένα ματς σήμερα, πρόκριση για την Αγκαθιά (φύλλο αγώνα, σκόρερς)

Με τη διεξαγωγή του ενός από τους δύο προγραμματισμένους αγώνες, ξεκίνησαν οι επαναληπτικοί της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ημαθίας.

Σε ματς που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Μακροχωρίου, η Νίκη Αγκαθιάς επικράτησε με 3-1 του ΦΑΣ Νάουσα και σε συνδυασμό με το 1-1 του πρώτου αγώνα, προκρίθηκε στα ημιτελικά του θεσμού.

Ο Κίτσας έδωσε στο 32ο λεπτό το προβάδισμα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και στο πρώτο λεπτό του δευτέρου μέρους, ο Βαρότσης διπλασίασε τα τέρματα των τυπικά γηπεδούχων.

Στο 54′ ο Ντέλλας έβαλε ξανά τους “κυανόλευκους” στο παιχνίδι, όμως δύο λεπτά αργότερα, ο Κίτσας και πάλι έδωσε σαφές προβάδισμα πρόκρισης στους “ασπρόμαυρους”.

Θυμίζουμε πως η αναμέτρηση του Μέγα Αλέξανδρου Αγίας Μαρίνας με τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων covid-19 στους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μαλούτας. με βοηθούς τους κ.κ. Καραγκιζόπουλο και Μπέκα.

Νίκη Αγκαθιάς (Μπάμπης Καψάλης): Κωστογλίδης, Τζιμογιάννης, Κοντσίδης, Ιορδανόπουλος, Κίρτσογλου, Πέτκος, Γιαννουπλάκης, Βαρότσης (78′ Τερζής), Κίτσας (85′ Αντωνιάδης), Κοσέογλου (64′ Συμεωνίδης), Θεοδώρου.

ΦΑΣ Νάουσα (Μέρκος Καραλιόπουλος/Δημήτρης Κοτζάμπασης): Ζάχος, Πίτος, Κελεσίδης, Αργυρίου, Βακαλίδης (85′ Κουκούγια), Φράγγης (60′ Γιαμαλίδης), Μπιγκάνος, Τριανταφυλλίδης (51Μέγας

Μακροχώρι – ΓΑΣ Κοπανού [1-2]

*με κόκκινο οι ομάδες που προκρίνονται στα ημιτελικά και μέσα στην αγκύλη το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα