Super League 2 : Έφτασε ένα γκολ του Βουτσά στον Εργοτέλη

Πολύ σπουδαία νίκη κατάφερε να πάρει ο Εργοτέλης στο Παγκρήτιο κόντρα στον Παναθηναϊκό Β, επικρατώντας με 1-0 για την 6η αγωνιστική της Super League 2.

Στις αρχές της αναμέτρησης οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα να μην δημιουργηθεί κάτι αξιόλογο στις δύο εστίες. Στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι, ο Εργοτέλης πήρε προβάδισμα στο σκορ.

Όπως αναφέρει το Grandsport, ο Βουτσάς με μακρινό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε στο 14ο λεπτό την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ στο Παγκρήτιο! Το γκολ έδωσε ψυχολογία στους “κιτρινόμαυρους” οι οποίοι απείλησαν στο 30ο λεπτό με τον Κόατενγκ, όμως το σουτ του πέρασε άουτ.

Λίγο πριν βγει το ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα έχασε μια ακόμα ευκαιρία, όταν ο Κόνραντ, πάσαρε στον Μπουτσάκη, όμως το πλασέ του ήταν αδύναμο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε υπό καταρρακτώδη βροχή με αποτέλεσμα να μην δημιουργηθούν μεγάλες ευκαιρίες στις δύο εστίες. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 63ο λεπτό όταν ο Κόνραντ, μπήκε μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού έδιωξε.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος με αποτέλεσμα ο Εργοτέλης να πάρει μια σπουδαία νίκη που τον ανεβάζει στην βαθμολογία της Super League 2.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας) : Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (87’ Ποζατίδης) Σαρρής, Mico, Μπουτσάκης (78’ Νεράλ) Βουτσάς, Πέιος, Κωστανάσιος, Κούατενγκ (68′ Κοκκίνης) Conraad (87’ Πατρινός)

Παναθηναϊκός Β (Γιάννης Βονόρτας) : Χριστογεώργος, Τουρκοχωρίτης, Σένκεφελντ (69’ Ρόμπι) Αντωνιου (69’ Μαρτίνης) Χατζηθεοδωρίδης, Θεοχάρης (78’ Τσιριγώτης) Ηλιαδης, Μαραθωνίτης (60’ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Σέχου

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής (2ος όμιλος)