“Έσπασε το ρόδι” στη φετινή Super League 2 ο ΑΟΤ

Η πρώτη νίκη των Τρικάλων στο πρωτάθλημα είναι γεγονός.

Οι “κυανέρυθροι” επικράτησαν με 2-0 του Απόλλωνα Πόντου σε ένα ματς που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ουσιαστικά για μία ακόμη αναμέτρηση οι παίκτες του Χόρχε Αμπέντε αντιμετώπισαν προβλήματα στην τελική πάσα χωρίς να μπορούν να δημιουργήσουν φάσεις απέναντι από την αντίπαλη εστία.

Στο 2ο μέρος όμως ο Κουσκουνάς στο 81ο λεπτό μετά από κόρνερ του Αουντίνο, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η επιτυχία του ματς ολοκληρώθηκε στις καθυστερήσεις όταν ο Νίζιτς κέρδισε πέναλτι και ο Κουσκουνάς διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΑΟ Τρίκαλα (Χόρχε Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Παρέδες, Ριζογιάννης, Ρεκίν (82’ Ιωαννίδης), Μπαξεβάνος, Ελευθεριάδης (46’ Αουντίνο), Κουσκουνάς, Πέλκας (70’ Νίζιτς), Ευθυμίου (89’ Κεχαγιάς)

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Αμαραντίδης, Ζαχαράκης, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Παπαϊωάννου, Καλογέρης, Ελέ (68’ Ξιφιλίνος), Φράγκος, Δεινόπαππας