Γ Εθνική : “Περίπατος” του ΠΑΟ Ρουφ στην Ιεράπετρα και κορυφή

Την ήττα με το βαρύ 5-0 γνώρισε η Αναγέννηση Ιεράπετρας από τον ΠΑΟ Ρουφ στο εξ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Όπως αναφέρει το grandsport, ο ΠΑΟ Ρουφ από τα πρώτα λεπτά είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και μόλις στο 9ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Μάντζιο.

Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους φιλοξενούμενους οι οποίοι στο 22ο λεπτό πέτυχαν και δεύτερο τερμα με τον Μάνζιο και πάλι να πλασάρει υποδειγματικά τον Βασιλειάδη για το 2-0. Το εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο για τον ΠΑΟ Ρουφ έκκλεισε στο 34ο λεπτό όταν ο Νιτσάκης με σουτ έκανε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρομο, ο ρυθμός έπεσε με τον ΠΑΟ Ρουφ να κάνει διαχείριση του σκορ και να καταφέρνει να πετύχει δύο ακόμα τέρματα προς το φινάλε της αναμέτρησης.

Πιο συγκεκριμένα στο 83ο λεπτό ο Φιλομέγκα έκανε το 4-0, ενώ το κερασάκι στην… τούρτα έβαλε ο ίδιος παίκτες στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κάνοντας το 5-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟ Ρουφ έπιασε στην κορυφή τον ΑΟΑΝ με 16 βαθμούς, ενώ η Αναγέννηση Ιεράπετρας έμεινε στον 1 βαθμό και στην τελευταία θέση.

Αναγέννηση Ιεράπετρας (Κώστας Δεδελετάκης) : Βασιλειάδης, Πυθαρούλης (68΄ λτ. Κοκκινάκης), Χατζάκης, Ιωάννου, Μερκούρη, Πάντσιος, Fermena, Bause, Βαρελάκης (46΄ Αχλάτης), Γρηγοράκης.

ΠΑΟ Ρουφ (Δημήτρης Αρναούτης) : Παχατούρας, Βενάρδος, Χατζηλάμπρος, Οικονομόπουλος, Jerome (78΄ Γκέγκα), Νατσιόπουλος, Νιτσάκης, Μπουτόπουλος (46΄ Φιλιμένγκας), Μάντζιος (66΄ Σιμάκος), Καλλέργης, Κατσούλης (66΄ Κουραφαλος)