Super League : Νίκη με…buzzer beater Κουσκουνά για τον ΑΟΤ

Με ήρωα της τελευταίας στιγμής τον Νίκο Κουσκουνά, τα Τρίκαλα κατάφεραν να πάρουν τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη επί του Πιερικού με 1-0.

Οι Κατερινιώτες κρατούσαν σχετικά εύκολα το μηδέν στην άμυνα τους για ένα ολόκληρο 90λεπτο και ειδικά στο πρώτο μέρος, πατούσαν πολύ καλά στον κακό αγωνιστικό χώρο, δημιουργώντας ευκαιρίες για να παραβιάσουν την εστία του Σεντουριόν.

Από το 40ο λεπτό όμως και μετά η εικόνα άλλαξε. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, οι “κυανέρυθροι” πήραν πολλές πρωτοβουλίες, απείλησαν τα καρέ του Γαλάνη και τελικά με τον Κουσκουνά στο…παρά ένα, πήραν τη σπουδαία νίκη.

το φιλμ του αγώνα στο Goaltrikala

Τρίκαλα (Χόρχε Αμπέντε): Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Παρέδες, Ντιαλόσι, Ριζογιάννης, Ρεκίν, Ευθυμίου (78’ Νίζιτς), Αουντίνο (64′ Πέλκας), Χειρίτραντας (90+2′ Κεχαγιάς), Ελευθεριάδης (90+2′ Φουτσίνι), Κουσκουνάς

Πιερικός (Νίκος Θεοδοσιάδης) : Γαλάνης, Μηλιώτης (77′ Γιαλαμίδης), Τοπαλίδης (67’ Καγκελίδης), Παντελιάδης, Μπουόλι, Εμπουσί, Σούνταρ, Καρανάτσιος (61′ Μουρατίδης), Χαρτσιάς, Ζαφειράκης (77’ Κριμιτζάς), Ίτσιος