LaLiga : “Τριάρα” της Θέλτα, ανάσανε βαθμολογικά (vid)

“Ξέσπασε” στην Εσπανιόλ η Θέλτα, φτάνοντας τα τρία γκολ μετά από εξαιρετική εμφάνιση.

Η ομάδα του Βίγκο ήθελε όσο τίποτε άλλο τη νίκη, καθώς είχε βρεθεί σε δυσμενή θέση και τα κατάφερε, βάζοντας τις βάσεις από νωρίς και συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό.

Ο Σάντι Μίνα ήταν αυτός που έβαλε τους “γαλάζιους” μπροστά στο σκορ και ο Ιάγο Άσπας ο επόμενος που εδραίωσε την κυριαρχία της ομάδας του, με τέρμα στην πρώτη καλή στιγμή του δευτέρου ημιχρόνου.

O Ντένις Σουάρεζ στο 82′ πέτυχε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων και στο 90+2′ ο Λορέν Μορόν διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Θέλτα (Εντουάρντο Κουντέτ) : Ντιτούρο, Γκαλόν, Μάγιο, Αραούχο, Αϊντό, Τάπια, Τσέρβι, Μέντεζ, Μπελτράν (46′ Ντένις Σουάρεζ), Μίνα, Άσπας (83′ Νολίτο)

Εσπανιόλ (Βιθέντε Μορένο) : Ντιέγκο Λόπεθ, Πεδρόσα, Μιγκελόν (58′ Μορόν), Καμπρέρα, Σέρχι, Πουάδο, Βιδάλ (74′ Σάεθ), Νταρντέρ, Ερέρα (58′ Μελαμέντ), Ντε Τομάς, Μελέντο (58′ Μορλάνς)