Ντέρμπι στη Βέροια και ισοπαλία (βαθμολογία)

Ισοπαλία ήρθε στη Βέροια το παιχνίδι ανάμεσα στον Φίλιππο Βέροιας και τη Δράμα στα πλαίσια της 14ης και τελευταίας αγωνιστικής της πρώτης φάσης στον Βόρειο Όμιλο της Handball Premier.

Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, ο Φίλιππος πήρε το προβάδισμα, κάτι που διατήρησε μέχρι και τα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου (15-12 α’ ημ.).

Στα τελευταία λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι – χέρι. Κλάσματα δευτερολέπτου πριν τη λήξη, κι ενώ το αποτέλεσμα ήταν 30-30, ο Φίλιππος σούταρε, η μπάλα μπήκε στα δίχτυα, παρόλα αυτά, το γκολ δεν μέτρησε καθώς τη στιγμή της λήξης, η μπάλα βρισκόταν στον «αέρα».

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-03, 8-6, 11-8, 13-10, 15-12 (ημχ), 15-13, 18-14,μ 20-16, 23-21, 26-25, 30-30.

Φίλιππος Βέροιας (Δομπρής): Κριούτσκοφ, Μούγιτς 4, Άγκοβιτς 5, Σόφρανατς 3, Κωστακίδης 9, Κουκουτσίδης 5, Ρίζος, Β. Φιλόσογλου, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 4, Εμμανουήλ, Κ. Φιλόσογλου, Τσαμήτρος.

Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Πούλιος, Παπάζογλου 1, Καφαντάρης 1, Μπουγκαρίνοβιτς 3, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 6, Κοβογλανίδης 1, Στρατηγέλης, Πολύδωρος 3, Τορνικίδης, Τόσκας 7, Καβάζης 3, Κρανιώτης, Σίνα 1.

Διαιτητές: Γράψας – Κυριακού. Δίλεπτα: 4-3. Κόκκινη: Άγκοβιτς (43:22 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 3/4 – 3/3

Τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής (14η)

Αερωπός Έδεσσας – Ζαφειράκης Νάουσας  36-32
Φίλιππος Βέροιας – Δράμα  30-30
ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΠΑΟΚ  20-26
Ρεπό : Φαίακας Κέρκυρας