Super League 2 : Στα 7 γκολ σταμάτησε ο Απόλλων Πόντου

Στον εξ αναβολής αγώνα της πρώτης αγωνιστικής της Super League 2, ο Απόλλων Πόντου πήρε τη νίκη με 7-0 επί της Καβάλας, βυθίζοντάς την και άλλο στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο ίδιο έργο θεατές ήμασταν και στον σημερινό αγώνα της Καβάλας, καθώς για μία ακόμα φορά η ομάδα του Νίκου Καραμπιμπέρη δέχθηκε 7 γκολ.

Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό ο Φράγκος, για να έρθει ο Ζαχαράκης στο 19ο να κάνει το 2-0. Ο Σουντούρα έκανε το 3-0 στο 26ο λεπτό και ο Αμαραντίδης στο 39′ το 4-0.

Το ημίχρονο τελικά έκλεισε με το σκορ στο 5-0, αφού ο Σουντούρα έβαλε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 41ο λεπτό.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα δεν άλλαξε τίποτα, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν δύο ακόμα γκολ, στο 66′ και στο 75′ με τον Εννόμο και να παίρνουν εν τέλει την προδιαγεγραμμένη νίκη.

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας (77′ Πολίτης), Μαλουμαντσόκο, Σουντουρά, Ενομό, Μπαργκάν (46′ Δαλιανόπουλος), Παπαϊωάννου (46′ Ξιφιλίνος), Καλογέρης, Ζαχαράκης, Αμαραντίδης, Φράγκος, Ελλέ.

Καβάλα (Νίκος Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Χατζηγεωργίου, Κλεπουσνιώτης, Θαλλασινός, Γιαννάκος, Λαμπαδίτης, Βορδοναράκης, Περτζεμλίδης, Ταχτατζίδης (77′ Δραγανίδης), Απόσογλου, Καμαρίδης.