Super League 2 : Ανατροπή για τα Τρίκαλα, 2-1 τον Θεσπρωτό

Με ανατροπή ο ΑΟΤ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 τον Θεσπρωτό, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League 2.

Στο τελευταίο ματς τους 2021, έχοντας πολλές ελλείψεις στο ρόστερ, έπειτα από τις αποχωρήσεις των τριών Παραγουανών και του Νίζιτς ο ΑΟ Τρίκαλα πήρε αυτό που ήθελε, δηλαδή το πολύτιμο τρίποντο και έφτασε τους 13 βαθμούς.

Βέβαια και ο Θεσπρωτός αγωνίστηκε με σημαντικές ελλείψεις λόγω κρουσμάτων.

Όπως αναφέρει το trikalascore, τα Τρίκαλα πάντως, παρά το ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ λίγο πριν το τέλος του Α΄ ημιχρόνου βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσουν και με πρωταγωνιστές τους Κουσκουνά , Ευθυμίου, έφτασαν στη νίκη με σκορ 2-1.

Μάλιστα, οι κυανέρυθροι στην επανάληψη έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο χάνοντας σωρεια ευκαιριών για να πετύχουν περισσότερα τέρματα και αν μη τι άλλο οι θεατές που βρέθηκαν στο δημοτικό στάδιο θα πρέπει σε γενικές γραμμές να έμειναν ικανοποιημένοι.

Στο 41ο λεπτό ο Βασιλάκης με κεφαλιά έκανε το 0-1 η ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα αλλά στην επανάληψη ο ΑΟΤ ήταν καταιγιστικός. Αφού έχασε σωρεία ευκαιριών, αρχικά ισοφάρισε με τον Κουσκουνά στο 52′ και στι συνέχεια πήρε τη νίκη με ψαλιδάκι του Ευθυμίου για το τελικό 2-1.

ΑΟ Τρίκαλα (Νίκος Ουσταμπασίδης): Αγριμάκης, Σανδραβέλης, Κεχαγιάς, Νιάρος, Ριζογιάννης, Ευθυμίου (72΄ Αουντίνο), Μπαξεβάνος, Χειρίτραντας, Πέλκας, Κουσκουνάς, Ελευθεριάδης (90+ Ιωαννίδης)

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Βαλέντε, Ζιέ (69’ Παππάς), Βασιλάκης, Γκάντσιερ, Στεργίου (83’ Ρομέρο), Κωνσταντίνου (83’ Διγκόζης), Ραμίρεζ (83’ Σουμά), Σαραντίδης, Βαταμίδης, Λύγκος