Κερδίζει ο ΚΑΟΔ και συνεχίζει το κυνήγι της κορυφής

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε την Κυριακή ο ΚΑΟ Δράμας με σκορ 79-87 στη Θεσσαλονίκη επί της Ελπίδας Αμπελοκήπων.

Το παιχνίδι δεν ήταν καθόλου εύκολο για την δραμινή ομάδα με τον αντίπαλο να είναι κοντά στο σκορ με το ημίχρονο στο 40-45.

Στην γ’ περίοδο η ομάδα μας βελτιώθηκε αμυντικά και κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας.

Παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων να επανέλθουν, η δραμινή ομάδα με κορυφαίους σε απόδοση τους Στυλίδη, Μούκα και Κουμλέλη κράτησε την διαφορά και πήρε το ζητούμενο τους δύο πολύτιμους βαθμούς της νίκης.

Τέλος, την Κυριακή στις 17:00 ο ΚΑΟΔ έχει κρίσιμο παιχνίδι με τον Ιωνικό Ιωνίας για να συνεχίσει στο κυνήγι της κορυφής.

Δεκάλεπτα: 19-25, 40-45, 58-68, 79-87

Διαιτητές: Συμεωνίδης-Φίλλιος

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 13(3), Παπαπασχάλης 2, Ριζόπουλος 2, Στεάι, Μαλακόπουλος 19(5), Δημητρόπουλος, Μανδράς 2, Τζιβεριώτης 23(3), Καραγιώργος, Τραπεζάνογλου 19, Τερζίδης.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Αμπελακιώτης 2, Γαϊτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 30(4), Γαϊτανίδης 3(1), Γρηγοριάδης 4, Κουμλέλης 20, Μπόζης 5, Χαρισμίδης 1, Μούκας 24(3).