Στην κορυφή της βαθμολογίας ο ΑΟ Υπάτου (vid με στιγμιότυπα)

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ανέβηκε ο ΑΟ Υπάτου.

Το συγκρότημα του Γιώργου Αντωνόπουλου νίκησε στο γήπεδο της Θήβας τον Ατρόμητο Παλαμά με 2-0 σε εξ αναβολής παιχνίδι της 12η αγωνιστικής. Πλέον οι Βοιωτοί ισοβαθμούν με τον Ηρακλή Λάρισας έχοντας από 36 βαθμούς, όμως υπερτερούν στην ισοβαθμία λόγω της νίκης στο μεταξύ τους παιχνίδι στο AEL FC ARENA.

To Ύπατο κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Ατρόμητο Παλαμά πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Στο 37ο λεπτό ο Ροκάι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Σάνι στο 65’.

ΑΟ Υπάτου (Γιώργος Αντωνόπουλος): Βουτσελάς, Αργυρίου, Σταγάκης, Ροκάι, Βέρτζος (71′ Τσιατρής), Παπαδόπουλος, Σπηλιώτης (71′ Γκούφας), Ματίας, Σάνι (81′ Νικλητσιώτης), Μπουντόπουλος (65′ Ταυταρίδης), Ζήση (81′ Τζαβάρας).

Ατρόμητος Παλαμά (Κώστας Κατσάρας): Κουτσόπουλος, Μετούσι, Οικονόμου, Αρχοντής, Μπούσδρας, Κουρτεσιώτης, Έμερσον (66′ Κόκκινος), Κοντός, Μπαλτάς, Ζάγκος, Σιβέριο.