Serie A : Ούτε η Νάπολι κέρδισε, 1-1 με την Κάλιαρι (vid)

Απίστευτο αυτό που συνέβη στην 26η αγωνιστική της Serie A! Οι τρεις πρωτοπόροι δεν κατάφεραν να κερδίσουν, με αποτέλεσμα να παραμένει αμείωτο το ενδιαφέρον για το φετινό σκουντέτο.

Δώρο στη… Μίλαν έκανε η Νάπολι, η οποία έμεινε στο 1-1 με την Κάλιαρι χάνοντας την ευκαιρία να πιάσει κορυφή.

Όλο το ματς κρίθηκε στο δεύτερο μέρος, καθώς το πρώτο ημίχρονο ήταν περισσότερο… αναγνωριστικό θα λέγαμε, με τις δυο ομάδες να πιέζουν, να δημιουργούν ευκαιρίες αλλά να μην μπορούν να τις μετουσιώσουν σε κάποιο γκολ.

Ο Περέιρο στο 58ο λεπτό… έλυσε τον γρίφο ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους, με τη Νάπολι να βρίσκει δίχτυα στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Συγκεκριμένα ο Οσιμέν στο 87’ έκανε το 1-1, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Κάπως έτσι η ομάδα Λουτσιάνο Σπαλέτι παρέμεινε στην 3η θέση, χάνοντας την ευκαιρία να πιάσει κορυφή και η Κάλιαρι έμεινε στα χαμηλά της βαθμολογίας στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.