Σπουδαίο διπλό του Ποσειδώνα Μηχανιώνας στην Κέρκυρα, υποβιβάστηκε ο ΟΦΑΜ

Σπουδαία νίκη για τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας, που πέρασε χωρίς απώλειες από την Κέρκυρα, αν και δυσκολεύτηκε σε μεγάλο βαθμό από τον καταδικασμένο σε υποβιβασμό ΟΦ Αγίου Ματθαίου.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε στο 33′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ηλία Ιγνατίδη, με τους γηπεδούχους να “απαντούν” στο 42′ με τον Χαρβαλιά, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΑΜ. Στο 64′ μάλιστα, ο Γωνιάδης ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του.

Τι κι αν ο Ποσειδώνας βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο και τα λεπτά κυλούσαν εις βάρος του, ο Καστριτσέας στο 80ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 και δύο λεπτά αργότερα ο Ξανθόπουλος πέτυχε ένα πολύ σημαντικό τέρμα ολοκληρώνοντας μια ανατροπή.

Υπερπολύτιμη νίκη για τον Ποσειδώνα στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην τρίτη εθνική κατηγορία.

ΟΦ Αγίου Ματθαίου (Γιάννης Γκαμπέτας): Σκάρπος, Ταμπάκου, Σκύφτας, Τζορμπατζίδης, Παπαδόπουλος, Γραικός, Σπίνουλας, Πέριτς, Κοκονόζι, Χαρβαλιάς, Γωνιάδης (έπαιξαν και οι Μπλέτσας, Βασιλάκης, Σούκερας, Ανδριώτης Σπ.).

Ποσειδών Μηχανιώνας (Άγγελος Ζαζόπουλος) : ενημερώνεται…