Γ Εθνική : Η Σαντορίνη το εξ αναβολής, δυσκολεύει η παραμονή για τον Παναρκαδικό

Παρότι η ομάδα της Σαντορίνης αγωνίστηκε σε ρυθμό ρελαντί δεν άφησε περιθώριο αμφισβήτησης της ανωτερότητας της επικρατώντας στο εξ αναβολής παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής του Παναρκαδικού με το σύνηθες σκορ πια στον δεύτερο γύρο το 3-0.

Η κατάσταση πλέον είναι δύσκολη και ιδιαιτέρα οριακή καθώς στις δύο αγωνιστικές που απομένουν μέχρι να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα ο Παναρκαδικός αναζητά στραβοπάτημα του Αγίου Ιερόθεου είτε στην Σκάλα είτε στην έδρα του με την Ερμιονίδα και αυτός να κερδίσει Φοίνικα στην Τρίπολη και Ηλιούπολη στην Αθήνα.

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη προηγήθηκε στο ημίχρονο με πέναλτι που κέρδισε ο Κρέτσι και μετέτρεψε σε γκολ ο μόνιμος εκτελεστής της εσχάτης των ποινών Κώστας Ερρίκος.

Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για να ακολουθήσουν άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη.

Το 2-0 έγινε με σουτ του Ζγκούρι στο 54′ και ο Παπαδόπουλος στο 70′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 προσθέτοντας ένα ακόμα τέρμα στο ενεργητικό του συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις του στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος.

Οι αρχικές συνθέσεις

ΑΣ Σαντορίνης (Νίκος Παντέλης) : Ντούνης, Ερρίκος, Κουρέλλας, Μπιρμπίλης, Αρκούδας, Σιμιτσής, Κρέτση, Ντρούγκας, Παπαδόπουλος, Ζγκούρη, Συρεγγέλας.

Παναρκαδικός (Δημήτρης Μαγκαφίνης) : Δήμας, Λιακόπουλος, Πολίτης, Αλέμης, Νάνος, Κυριάζος, Γλέζος, Πούτσι, Καμπεραϊ, Λαζαρίδης, Λαμτσελάρι.