Νίκησε τον ΠΑΟΚ Β ο Απόλλων Λάρισας και παραμένει στη Super League 2 (photos)

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Super League 2 ο Απόλλων Λάρισας, που νίκησε τον ΠΑΟΚ Β και θα συνεχίσει τη νέα σεζόν στην κατηγορία.

Σύμφωνα με την επίσημη σελίδα της SL2 (ΕΔΩ) στον Απόλλωνα έχει ενεργοποιηθεί ποινή αφαίρεσης έξι βαθμών για οφειλές, η οποία αναμένεται να επιστραφούν.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε μάλλον νωθρά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να δεχτεί γκολ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Σταματή να πλασάρει έπειτα από την σέντρα του Μπαλογιάννη. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν με περισσότερη αυτοπεποίθηση, τη στιγμή που ο “δικέφαλος” αναζητούσε τους διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή, δίχως επιτυχία. Μάλιστα, δέχτηκε και δεύτερο γκολ στο 39,’ με τον Καραμοκό να ορίζει το 2-0 ως σκορ του α’ ημιχρόνου.

Πιο συγκροτημένος ο “δικέφαλος” στο β’ ημίχρονο, έφτασε στο γκολ στο 52’ όταν ο Ουεντραόγκο έβγαλε την πάσα και ο Τζίμας με ωραίο σουτ στη δεξιά γωνία έκανε το 2-1. Απείλησε ο ΠΑΟΚ, είχε στιγμές να φτάσει στην ισοφάριση, ωστόσο οι γηπεδούχοι κράτησαν το πολύτιμο τρίποντο που τους χαρίζει την παραμονή στην κατηγορία.

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

Απόλλων Λάρισας (Θωμάς Γράφας): Αστράς, Καλούσης, Σκούπρα, Τιμπουέ, Βίγια (80’ Πετράκης), Μπαλογιάννης (92’ Ζιάκας), Χατζής, Καραμοκό (87’ Ποτοσόγλου), Σταματής, Λίταινας, Λουκάς

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Αποστολόπουλος, Τσαούσης, Γρόσδης (46′ Φασίδης), Ουεντραόγκο, Καλουτσικίδης (46′ Σαλαμούρας), Τσοπούρογλου, Πανίδης, Τζίμας.