Η πρόκριση της Άλκμααρ στον 3ο προκριματικό γύρο έχει την “υπογραφή” του Παυλίδη (vid)

Μέσα σε κάτι λιγότερο από δύο λεπτά, ο Βαγγέλης Παυλίδης σκόραρε και έδωσε και ασίστ, για να «καθαρίσει» την πρόκριση της Άλκμααρ στην έδρα της Τούζλα (0-4) για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Ο Ελληνας επιθετικός σκόραρε με κοντινό πλασέ στο 61’ για να κάνει το 2-0 σε εκείνο το σημείο, στο έβδομο γκολ του σε ευρωπαϊκό παιχνίδι. Στο αμέσως επόμενο λεπτό έδωσε εύκολο γκολ στον Λάχντο μετά από κλέψιμο των κεντρικών της ολλανδικής ομάδας.

Στο 75’ πήρε ανάσα καθώς έγινε αλλαγή, ενώ βασικός άρχισε το ματς και ο Χατζηδιάκος που έγινε αλλαγή στο 61’, αμέσως μετά το γκολ του Παυλίδη.

Δείτε το γκολ και την ασίστ του Παυλίδη στο 3:20 του βίντεο με τα highlights του αγώνα: