Premier League : “Αέρας” από το Vitality η εξαιρετική Άρσεναλ (vid)

Με το απόλυτο στις νίκες συνεχίζει η εντυπωσιακή στο ξεκίνημα της Premier League Άρσεναλ.

Ο Μάρτιν Έντεγκααρντ σημείωσε δύο γκολ στα πρώτα 11 λεπτά και η Άρσεναλ επιβλήθηκε με 3-0 στο Μπόρνμουθ της τοπικής ομάδας, διατηρώντας το απόλυτο των νικών.

Ο Νορβηγός μέσος είχε αρκετούς άξιους συμπαραστάτες, με τους “κανονιέρηδες” να εκμεταλλεύονται κυρίως την κόντρα με γρήγορες επιθέσεις και τα κενά που άφηναν οι γηπεδούχοι.

Στο 2ο ημίχρονο ο Γουιλιάν Σαλιμπά χρίστηκε σκόρερ, ενώ το ίδιο παραλίγο να γίνει με τον Γκαμπριέλ Ζεζούς, όμως το δικό του γκολ δεν μέτρησε λόγω οφσάιντ. Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα είχε ευκαιρίες και γι’ άλλα γκολ, επιβεβαιώνοντας την καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται στην εκκίνηση της σεζόν.